კომისიები

ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მერი
მერი

სახელი: ბადრი
გვარი: ლიპარტელიანი
დაბადების თარიღი, ადგილი: 02.09.1954, ლენტეხის რაიონი
მისამართი: ლენტეხის რაიონი, ი.გოგებაშვილის ქ. #1
საკონტაქტო ინფორმაცია: მობ: 595073517, 599102928.

განათლება:
1. 1961-1972 წწ- ლენტეხის №1 საშუალო სკოლა;
2. 1975-1981 წწ- თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი;
3. 1981-1982 წწ- ინტერნატურა, ქუთაისის ავტოქარხნის საავადმყოფოში;
4. 1986-1988 წწ- კლინიკური ორდინატურა კარდიოლოგიაში.

სამუშაო გამოცდილება:
1. 1982-1986 წწ – ლენტეხის რაიონში სოფლის ექიმი და სტაციონარის თერაპევტი;
2. 1988-2002 წწ- ლენტეხის რაიონული საავადმოყოფოს მთავარი ექიმის მოადგილე სამკურნალო დარგში;
3. 2002 წლიდან დღემდე – ლენტეხის რაიონული საავადმყოფოს მთავარი ექიმი;
4. 2005 წლიდან დღემდე – სასწრაფო სამედიცინო სამსახურის ლენტეხის ფილიალის მენეჯერი.
5. 2005 წლიდან შეთავსებით სასრაფო სამედიცინო სამსახურში ლენტეხის ფილიალის მენეჯერი.
6. 2002 წლიდან 2013 წლამდე ლენტეხის რაიონის მთავარი ექიმი.
7. 2013 წლიდან შ..ს. ,,რეგიონალური ჯანდაცვის ცენტრის’’ ლენტეხის კლინიკის მენეჯერი.
ჰყავს მეუღლე და 3 შვილი

მთვარისა ლიპარტელიანი

სახელი,  გვარი:  მთვარისა ლიპარტელიანი

დაბადების ადგილი: ლენტეხი

დაბადების თარიღი: 07. 12. 1965წ.

ტელეფონი:  595 09 78 15

განათლება: უმაღლესი

სასწავლებელი: ახალგაზრდობის საერთაშორისო ინსტიტუტი, თბილისის საფ. ეკონომიური კოლეჯი

სპეციალობა: ეკონომისტი

სამუშაო გამოცდილება: საფინანსო სამსახურის დამხმარე სპეციალისტი

ანჟელა ჩანქსელიანი
მდივანი

სახელი. გვარი: ანჟელა ჩანქსელიანი

დაბ. ადგილი: ლენტეხი

დაბ. თარიღი: 10. 12. 1973წ.

განათლება: უმაღლესი

სასწავლებელი: ქუთაისის პედაგოგიური ინსტიტუტი

სპეციალობა: ფილოლოგი

სამუშაო გამოცდილება: ლენტეხის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის მდივანი

ადმინისტრაციული ერთეულები
ადმ. ერთეულები
  1. ლენტეხის ადმინისტრაციული ერთეული

2. რცხმელურის ადმინისტრაციული ერთეული

3. ხოფურის ადმინისტრაციული ერთეული

4. ხელედის ადმინისტრაციული ერთეული

5. ცანის ადმინისტრაციული ერთეული

6. ჩოლურის ადმინისტრაციული ერთეული

7. ჟახუნდრის ადმინისტრაციული ერთეული

8. ჩიხარეშის ადმინისტრაციული ერთეული

დარეჯან (ინგა) ჩოფლიანი
მთ. სპეციალისტი

   სახელი, გვარი: დარეჯან (ინგა) ჩოფლიანი

დაბადების ადგილი: ლენტეხი

დაბადების თარიღი:  1970წ. 14. 04

ტელეფონი: 599 85 27 35

  განათლება: უმაღლესი

სასწავლებელი:  ივ. ჯავახიშვილის  სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი

 სპეციალობა: ფილოლოგი

ლენტეხის მუნიციპალიტეტის საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების მთავარი სპეციალისტი

დეპუტატის ბიურო
ბიურო

                         მაჟორიტარი დეპუტატის ბიურო

1. გასვიანი თორნიკე-ბიუროს უფროსი    599 76 07 93

2. გასვიანი ჟანა-ბიუროს წევრი                   551 97 82 81

გოჩა ენუიძე
მაჟორიტარი დეპუტატი

ელ. ფოსტა genukidze@parliament.ge
დაბადების თარიღი 08-04-1962
პარლამენტის წევრი
საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო“
საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
საგანმანათლებლო დაწესებულება: ქუთაისის ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის სახელმწიფო ტექნიკური უნივერსიტეტი
სპეციალობა: წარმოების ეკონომიკა და მართვა
სამუშაო გამოცდილება:
შპს ლუკოილ-ჯორჯიას გენდირექტორის მოადგილე (2004 – 2009)
შპს იბერკომპანი ჰოლდინგის პრეზიდენტი (1999 – 2008)
შპს ივერია-ენსის დირექტორი (1995 – 1999)
კოოპერატივი “ალფას” თავმჯდომარე (1989 – 1995)
მეჯამბარე საურნალე საამქროში – რუსთავის მეტალურგიული ქარხანა (1986 – 1988)
ზეინკალ-შემკეთებელი – თბილისის ტრიკოტაჟის თეთრეულის საწარმოო გაერთიანება (1979 – 1982)

ფრაქცია:

ფრაქცია „ქართული ოცნება“ – ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )
ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები – ძლიერი რეგიონებისათვის“ – ფრაქციის თავმჯდომარე (07-11-2014 – 18-11-2016)
ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები – ძლიერი რეგიონებისათვის“ – ფრაქციის თავმჯდომარე (07-11-2014 – 07-11-2014)
ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ფრაქციის წევრი (21-10-2012 – 21-12-2012)
ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ – ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (12-03-2009 – 21-10-2012)
ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ – ფრაქციის წევრი (17-08-2008 – 12-03-2009)

კომიტეტი:

რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (18-11-2016 – 07-02-2017)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (25-12-2014 – 18-11-2016)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (21-03-2013 – 07-11-2014)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (22-10-2012 – 21-12-2012)
ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი – კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (10-11-2011 – 21-10-2012)
რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (11-06-2008 – 21-10-2012)
საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (11-06-2008 – 21-10-2012)

კომისია:

საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია – კომისიის წევრი (18-03-2016 – 18-11-2016)
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია – კომისიის წევრი (04-03-2016 – 03-09-2016)
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია – კომისიის წევრი (01-03-2015 – 01-08-2015)
სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია – კომისიის წევრი (27-12-2013 – 29-02-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია:

ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 – 28-10-2015)
ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 – 29-04-2015)
მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (22-03-2011 – 21-10-2

სხვა:

ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 – 28-10-2015)
ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 – 29-04-2015)
მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (22-03-2011 – 21-10-2

ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობა
მოსახლეობა

ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობა

N ტერიტორიული

ერთეულები

სოფლები კომლთა რაოდენობა სულთა რაოდენობა დევნილები

(კომლი)

დევნილები

(სულადობა)

1. ლენტეხის ტერიტორიული ერთეული  

დაბა ლენტეხი

 

 

 

1439

 

 

ბაბილი 81 237 5 13
გულიდა 110 39 1 5
კახურა 25 44
ლასკადურა 26 98
ლექსურა 78 220
მაცხვარლამეზური 18 53
მელურა 23 81 1 7
ყარიში 21 60
2 რცხმელურის ტერიტორიული ერთეული  

რცხმელური

 

136

 

417

 

1

 

1

გვიმბრალა 55 159 1 1
ლაღარვაში 5 16
ნაღომარი 11 32
ყვედრეში 68 168
3 ხოფურის ტერიტორიული ერთეული  

ხოფური

 

45

 

161

მაზაში 16 57
ნანარი 72 167 2 4
წიფლაკაკია 5 20
ლამანაშური 6 30
4 ხელედის ტერიტორიული ერთეული  

ხელედი

 

162

 

568

 

1

 

4

ბავარი 44 103
ლესემა 66 2013
მანანაური 10 14
ფაყი 21 60
წანაში 68 239
ხაჩეში 32 60
ცხუმალდი 2 5
5 ცანის ცანა 22 59
ზესხო 7 31
ყორულდაში 4 18
6 ჩოლურის ტერიტორიული ერთეული  

ფანაგა

 

51

 

71

თეკალი 24 74
ბულეში 4 7
დურაში 25 48 1 4
ლეუშერი 32 75 3 16
მამი 29 64 1 1
მუწდი 13 5
საყდარი 37 63 2 5
ტვიბი 29 68
შტვილი 2 2 1 6
ჭველიერი 43 98
ჭველფი 36 82
7 ჟახუნდრის ტერიტორიული ერთეული  

ჟახუნდერი

 

108

 

342

 

1

 

1

ლამფალაში 2 2
ლეკოსანდი 34 119
ლემზაგორი 44 124
ლუჯი 30 105
მებეცი 31 86
სასასი 88 296 1 1
ჩუკული 40 101
ხერია 5 24
8 ჩიხარეშის ტერიტორიული ერთეული  

ჩიხარეში

 

102

240  

1

 

1

ახალშენი 27 53
ბენიერი 5 16
ლაშხარაში 13 26
მარგვიში 7 18
მახაში 3 3
მელე 72 238
ნაცული 31 89 1 3
შკედი 81 285
ღობი 6 16

 

 

მარეხი აფაქიძე
განყოფილების უფროსი

სახელი,გვარი: მარეხი აფაქიძე

დაბადების ადგილი: ლენტეხი

დაბადების თარიღი: 29.12.1986 წ.

ტელეფონი: 599118610

ელ.ფოსტა: marekhiapakidze@gmail.com

განათლება: უმაღლესი

სასწავლებელი: აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.

სპეციალობა: გიდი, გეოგრაფი.ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი.მაგისტრი.

სამუშაო გამოცდილება: 2007-2010 წწ. საარჩევნო დამკვირვებელი,საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია.2010-2012 წწ.პროექტების მენეჯერი,ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის ლენტეხის ფილიალი.2011-2015 წწ.მოლარე-ოპერატორი,საქართველოს ბანკი.2015 წლიდან დღემდე გამგებლის წარმომადგენლებთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსი,ლენტეხის მუნიციპალიტეტის გამგეობა.