ლენტეხის მაჟორიტარი დეპუტატი

გოჩა ენუიძე
მაჟორიტარი დეპუტატი

ელ. ფოსტა genukidze@parliament.ge
დაბადების თარიღი 08-04-1962
პარლამენტის წევრი
საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო“
საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
საგანმანათლებლო დაწესებულება: ქუთაისის ნიკო მუსხელიშვილის სახელობის სახელმწიფო ტექნიკური უნივერსიტეტი
სპეციალობა: წარმოების ეკონომიკა და მართვა
სამუშაო გამოცდილება:
შპს ლუკოილ-ჯორჯიას გენდირექტორის მოადგილე (2004 – 2009)
შპს იბერკომპანი ჰოლდინგის პრეზიდენტი (1999 – 2008)
შპს ივერია-ენსის დირექტორი (1995 – 1999)
კოოპერატივი “ალფას” თავმჯდომარე (1989 – 1995)
მეჯამბარე საურნალე საამქროში – რუსთავის მეტალურგიული ქარხანა (1986 – 1988)
ზეინკალ-შემკეთებელი – თბილისის ტრიკოტაჟის თეთრეულის საწარმოო გაერთიანება (1979 – 1982)

ფრაქცია:

ფრაქცია „ქართული ოცნება“ – ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )
ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები – ძლიერი რეგიონებისათვის“ – ფრაქციის თავმჯდომარე (07-11-2014 – 18-11-2016)
ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები – ძლიერი რეგიონებისათვის“ – ფრაქციის თავმჯდომარე (07-11-2014 – 07-11-2014)
ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ – ფრაქციის წევრი (21-10-2012 – 21-12-2012)
ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ – ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (12-03-2009 – 21-10-2012)
ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ – ფრაქციის წევრი (17-08-2008 – 12-03-2009)

კომიტეტი:

რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (18-11-2016 – 07-02-2017)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (25-12-2014 – 18-11-2016)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (21-03-2013 – 07-11-2014)
რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (22-10-2012 – 21-12-2012)
ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი – კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (10-11-2011 – 21-10-2012)
რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (11-06-2008 – 21-10-2012)
საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი – კომიტეტის წევრი (11-06-2008 – 21-10-2012)

კომისია:

საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია – კომისიის წევრი (18-03-2016 – 18-11-2016)
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია – კომისიის წევრი (04-03-2016 – 03-09-2016)
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია – კომისიის წევრი (01-03-2015 – 01-08-2015)
სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია – კომისიის წევრი (27-12-2013 – 29-02-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია:

ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 – 28-10-2015)
ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 – 29-04-2015)
მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (22-03-2011 – 21-10-2

სხვა:

ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-04-2015 – 28-10-2015)
ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 – 29-04-2015)
მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა – საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (22-03-2011 – 21-10-2